• 24.05.2017, 07:11

08.06.2013, 01:27

Чорногорія - УКРАЇНА - 0:4.

Чотири м'ячі у Подгориці приносять команді Михайла Фоменка три очки

Збірна Чорногорії підійшла до гри у статусі лідера групи, багато хто в цій країні сподівалися, що перемога над українцями дозволить команді однією ногою відчути себе на ЧС-2014. Але збірна Михайла Фоменка є небезпечним суперником у 2013 році, вона руйнує чужі ілюзії і крок за кроком надолужує згаяне минулої осені. Після двох нічиїх і поразки послідували три перемоги поспіль і ось вже наші футболісти дихають в англійські і чорногорські спини і ситуація в групі абсолютно точно далека від безнадійної. Власне, якщо навіть опинившись у меншості, ми можемо в підсумку перемогти лідера групи з рахунком 4:0, то чому б не замахуватися на вихід з групи? З такою грою, наша збірна просто зобов'язана зробити це.

Як відомо, у збірної України перед цією грою виникли проблеми із захисниками, в результаті в пару Ракицькому довелося переводити Тимощука, також в обороні зіграли Гусєв і Федецький. Едмар склав опорне тріо з Ротанем і Гармашем, а в атаці надії були покладені на Ярмоленка, Коноплянку і Зозулю.

З початку гри збірна України намагалася не віддавати супернику ініціативу, наші футболісти діяли старанно, і перший удар залишився за гостями, як і кілька наступних. Але ні Коноплянці, ні Зозулі з Ротанем відзначитися не вдалося.

Чорногорці підготували свою відповідь до 20-й хвилині гри. Спочатку була дуже небезпечна подача зі штрафного, на яку виходило двоє гравців у червоній формі, але Кецоевіч пробив вище цілі. Буквально через хвилину господарі провели зразкову контратаку, в якій з кращого боку проявили себе лідери збірної Чорногорії. Йоветіч вивів один на один Вучініча, правда, далі Мірко схибив, пробив повз правого нижнього кута.

Це був яскравий сплеск чорногорців, але потім збірна України пред'явила свої контраргументи. Коноплянка потужно пробив зі штрафного в лівий верхній кут - воротар зреагував. Потім Ярмоленко обігрався із Зозулею і опинився з м'ячем на забійній позиції в штрафній площі, але влучив у праву штангу. Після цих епізодів вже ніяк не можна було віддати перевагу в першому таймі господарям поля.

Втім, кінець тайму приніс помітні дивіденди саме команді Чорногорії (не рахуючи травми Йоветіча). Вучінічу, правда, зі штрафного забити не вдалося, хоча його удар був нелегким для П'ятова. А от у компенсований час на рівному місці заробив вилучення Зозуля. Роман нічого особливого не зробив, трохи поштовхався з Божовичем, поштовх ліктем, після якого чорногорець від дикого болю звалився на газон, насправді, не тягнув і на попередження. Але суддя порахував потрібним навіть видалити форварда «Дніпра». Провокація, якраз така, про які попереджав наш шеф, Міхал Іванич. І абсолютно незрозуміле рішення арбітра.

Так після рівного тайму збірна України залишилася в меншості і після перерви була змушена вичавлювати з себе максимум. І вона зробила це. Навряд чи багато вболівальників у перерві думали про те, що ця гра завершиться з рахунком 4:0 на користь нашої команди. Але вийшло саме так. Ніколи не знаєш, як позначиться на грі видалення. А несправедливе видалення може пробудити в постраждалій стороні такі сили, які з лишком переважать чисельну перевагу. Напевно, це і сталося в другому таймі.

Після перерви перший момент створили чорногорці, після прострілу Вучініча в штрафну Касаліца пробив неточно з непоганої позиції. Через всього 5 хвилин гості відкрили рахунок. Немає Зозулі на вістрі? Що ж, Ярмоленко пробив здалеку, а в штрафну прибіг Гармаш і після невдалої гри воротаря чорногорців не тільки підібрав м'яч, але і холоднокровно пробив у дальній кут. Від штанги м'яч залетів у сітку.

Цей гол вже поміняв дуже багато чого в сценарії. Господарі спробували активізуватися і виправити ситуацію, спробували заробити пенальті, потім Вучініч забив з офсайду, потім був зароблений штрафний і Мірко пробив вище воріт. Трохи пізніше Пекович пробив головою повз цілі.

Але, в принципі, все це не було чимось неймовірно небезпечним. Контратаки все ще грала в меншості збірної України виглядали не менш цікаво. Ярмоленко під час виконання коронного номеру зі зміщенням з правого флангу і Коноплянка за штрафної були зовсім трохи неточні.

А між тим, команди опинилися в рівних складах. На 66 хвилині гри Волков отримав другу картку. З цим вилученням або без нього, але чорногорці не виготовляли враження команди, яка може відігратися. І дійсно, в черговий контратаці наші головні висхідні зірки, Ярмоленко і Коноплянка, забили ключовою другий м'яч. Ярмоленко протягнув м'яч на своє фланзі в штрафну, а Коноплянка в дотик чітко пробив у лівий нижній кут.

Після цього чорногорці змогли тільки заробити ще одне вилучення, Павичевич грубо підкотився під Едмара і справедливо отримав друге попередження. Другий гол, друге вилучення, загалом, капітуляція.

А ось наша команда завершувати гру не збиралася і встигла відзначитися ще двічі, таким чином, сповна помстившись противнику за поразку в Києві. Спочатку Федецький з гострого кута влучив у ціль. Потім Безус здорово пройшов по центру і впевнено пробив повз воротаря. 0:4 - справжній розгром для лідера групи.

Отже, опинившись притиснутою до стіни, збірна України гідно відповіла супернику і показала, що з характером у неї все у повному порядку. Тепер головне в останніх домашніх матчах з англійцями і поляками зіграти настільки ж здорово, як на виїзді, і взяти все те, що вже практично в наших руках. Втім, у будь-якому випадку за таке миттєве виправлення провального старту новому тренеру збірної і його команді можна виразити одне лише повагу.

Джерело: sport.ua

«Чорногорія» - «УКРАЇНА» - 0:4

Голи: Денис Гармаш, 52, Євген Коноплянка, 77, Артем Федецький, 85, Роман Безус, 90 +3

«Чорногорія»: Младен Божович, Володимир Волков, Іван Кецоевіч, Марко Баша, Саво Павичевич, Мілорад Пекович, Ельшад Зверотич, Володимир Божович, (Андрія Делибашич, '63), Штефан Йоветіч, (Деян Дам'янович, '43), Мірко Вучініч, Філіп Касаліца, (Фатош Бечирай, '75)

«УКРАЇНА»: Андрій Пятов, Артем Федецький, Ярослав Ракицький, Анатолій Тимощук, Євген Коноплянка, Олег Гусєв, Руслан Ротань, (Роман Безус, '91), Денис Гармаш, (Сергій Кравченко, '69), Едмар, Андрій Ярмоленко, ( Олександр Ковпак, '92), Роман Зозуля

Попередження: Володимир Волков, 6. Саво Павичевич, 39. Володимир Божович, 45. Деян Дам'янович, 52. - Руслан Ротань, 19. Артем Федецький, 45.

Вилучиння: Володимир Волков, 66, Саво Павичевич, 79. - Роман Зозуля, 45.